مکان‌های دیدنی‌
02
ژوئن

پس از خرید ملک خود در آلانیا، گزینه های بسیاری برای مکان های دیدنی‌ خواهید داشت.

مکان های دیدنی که در آلانیا وجود دارد :

قلعه آلانیا (KALE):

KALE مهم ترین آثار باستانی در آلانیا میباشد که در قرن سیزدهم ساخته شده و شامل 83 برج و 140 آب انبار میباشد. بزرگ ترین برج این قلعه که به خوبی‌ حفظ شده است “برج قرمز” میباشد. دو قسمت مهم دگر از این قلعه کارگاه کشتی سازی و کلیسای قدیمی‌ میباشد. قسمت های این قلعه به عنوان موزه قلعه نامیده شده، و زمان بازگشای این مکان ها از ساعت 9 بامداد تا 6:30 عصر میباشد. هزینه ورودی موزه قلعه برای هر شخص 15 لیر میباشد.

اگر مایلید که ملکی با منظره دریا در آلانیا داشته باشید، آپارتمان های واقع در قلعه آلانیا بهترین گزینه برای شما میباشد.

غار DAMLATAS (DAMLATAS MAGARASI):

غار DAMLATAS در سال 1948 در حالی‌ که کارگران ساختمان در بندر کار می‌ کردند پیدا شد. قندیل های شگفت انگیز 15000 سال و استالاگمیتها به تمام اشکال ممکن در داخل موجود میباشد. از آن زمان به بعد این غار تحت حفاظت بوده و مطالعات متعدد بر روی آن آغاز شد. همراه با زیبایی‌ طبیعیی‌ غار DAMLATAS  و فضای بزرگ آن باعث می‌ شود افرادی که دارای بیمار آسم  هستند بهتر شوند. اگر شما مبتلا به چنین بیماری هستید قطعا باید از غار DAMLATAS  بازدید کنید. این غار برای علاقه مندان به بازدید از مناظر طبیعی‌ و سنگهای تغییر شکل یافته بسیار جالب است‌.

هزینه ورودی این غار، برای هر نفر 13 لیر و برای کودکان بین 7 تا 12 سال 7.5 لیر میباشد. آپارتمان های نزدیک به غار DAMLATAS  برای اجاره دادن پتانسیل زیادی دارند.

ساحل کلئوپاترا (KLEOPATRA PLAJI):

اسم این ساحل از آخرین ملکه مصر، کلئوپاترا دریافت شده، زیرا بر اساس افسانه، این منطقه از طرف آنتونی که ژنرال رومیها بوده، به کلئوپاترا به صورت هدیه واگذار شده. زمانی‌ که کلئوپاترا در مسیر لشکر کشی‌ برای جنگ بوده، برای استراحت، در این منطقه توقف کرده، در قلعه آلانیا مانده، و دریای این ساحل شنا کرده.

این ساحل با علامت گذاری پرچم آبی‌، 2 کیلومتر میباشد. در هر 50 متر، بوفه های کوچک وجود دارد که تنقلات و نوشیدنی های خنک میفروشند. اگر علاقه به بازی های آبی‌ دارید، در این ساحل میتوانید جت-اسکی، بانانا/شاتل، طناب چتر بازی و دو چرخ سواری آبی را‌ پیدا کنید.

در این منطقه، شرکت Nordic Trust Homes، آپارتمانهای که در نزدیکی چند متر فاصله با ساحل کلئوپاترا میباشد، برای فروش دارد. 

رود خانه دیم چای (DIMÇAY):

یکی‌ از زیباترین دیدنی‌ های آلانیا و تفریحی ترین مکان های این شهر برای توریست ها رودخانه دیم چای در آلانیا میباشد. رودخانه دیم چای به طول 200 کیلومتر از کوه های توروس تا بین توسمور و کستل به سمت دریای مدیترانه در جریان میباشد. این رودخانه علاوه بر نقش مهمی‌ که در سرسبزی محیط اطراف خود دارد، در جذب توریست ها به این محوطه نیز نقش مهمی‌ دارد. تعداد زبادی رستوران در کنار این رودخانه قرار دارند که تخت های چوبی و آلاچیق های زیبایی‌ برای استفاده مسافرین، روی آب رودخانه دیم چای قرار داده ا‌ند. شما میتوانید داخل آلاچیق روی آب رودخانه بنشینید و غذا خود را میل کنید و از محیط اطراف لذت ببرید.

 

قلعه سیدرا (SYEDREON):

اگر به طبیعت و تاریخ علاقه مندید، قلعه SYEDRA  که بسیار زیبا و دیدنی‌ میباشد را در نظر بگیرید. واقع در 20 کیلومتری شرق آلانیا، این آثار باستانی با تاریخچه ی گسترده، در طبیعتی بی‌ نظیر میباشد. تاریخ این قلعه برمیگردد به دوران امپراطوری رومی ها، که در قرن هفتم قبل از میلاد میباشد، به اسم SYEDREON  نامیده شده، که یکی‌ از مهم ترین شهرهای رومی ها بوده. اولین سکه صادر شده زمان تیبریوس را میتوانید در موزه آلانیا پیدا کنید. بر اساس تاریخ، این شهر منطقه ورزشی و مرکز رقابت مهمی‌ بوده. در این منطقه، شما میتوانید مکان های مانند معبد، آب انبار، تئاتر، اکروپلیس، نکروپلیس، اگورا(محل تولید شراب) و ستونها در خیابانی با عرض 10 متر و طول 250 متر را بازدید کنید.

این قلعه هزینه ورودی ندارد.  

موزه زمین شناسی‌ آلانیا:

در این موزه، میتوانید اشیائی مانند آثار باستانی، سکه، مجسمه و جواهرات از دوران عصر برنز، لیدیان، یونانی، بیزانس، سلجوقی وعثمانیه را ببینید. این موزه، کلکسیون بسیار غنی به نمایش گذاشته است. یکی‌ از چشمگیر ترین قطعه این موزه که متعلق به 200 سال پس از میلاد است، مجسمه برنز هرکول میباشد. موزه آلانیا واقع در نزدیکی ساحل کلئوپاترا میباشد

اسم بقیه مکان های دیدنی‌ در آلانیا:

Bedesten, ŞARAPSA HANI, Alara Kalesi, Kargı Inn, Andızlı Camii, Süleymaniye Camii, Ehmedek, Leartes

سهم


برچسب ها

درباره وبلاگ

در این وبلاگ، شما را نه تنها برای خرید ملک در ترکیه راهنمایی‌ خواهیم کرد، بلکه اطلاعات کامل را درباره منطقه سکونت شما، برای تجربه به یاد ماندنی و تعطیلات فوق‌العاده لذت بخش در ترکیه، به شما توضیح خواهیم داد.